Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir °C

Tacikistan ve İtalya, Diplomatik Pasaport Sahiplerine Vize Şartlarının Muafiyetine İlişkin Anlaşma imzaladı

Tacikistan ve İtalya, Diplomatik Pasaport Sahiplerine Vize Şartlarının Muafiyetine İlişkin Anlaşma imzaladı
25.04.2024
A+
A-

Tacikistan ve İtalya, Diplomatik Pasaport Sahiplerine Vize Şartlarının Muafiyetine İlişkin Anlaşma imzaladı
.2024..jpg

 

 

 

23 Nisan 2024 tarihinde Barış ve Ulusal Birlik Kurucusu, Ulusun Lideri, Tacikistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Emomali Rahmon’un İtalya Cumhuriyeti’ne yaptığı resmi ziyaret sırasında Taraflar, Cumhuriyet Hükümeti arasında bir Anlaşma imzaladılar. Tacikistan ve İtalya Cumhuriyeti Hükümeti’nin diplomatik pasaport hamillerine yönelik vize muafiyetine ilişkin kararı.

İmzalanan anlaşmaya göre, her bir Tarafın diplomatik pasaport sahibi vatandaşları, doksan (90) günü aşmayan bir süre için vize almadan diğer Tarafın topraklarına girebilir, çıkabilir, transit geçebilir ve kalabilir. Bu muafiyet ilgili dönem için veya kabul eden Tarafın topraklarına giriş tarihinden itibaren yüz seksen (180) günlük bir süre boyunca doksan (90) günlük aralıklarla geçerlidir.

Tacikistan Cumhuriyeti vatandaşları için 90 günlük süre Schengen bölgesine girişin ilk gününden itibaren başlar.

Bu Anlaşma belirsiz bir süre için akdedilmiştir ve bu Anlaşmanın yürürlüğe girmesi için gerekli iç prosedürlerin tamamlandığına dair diplomatik kanallar aracılığıyla yapılan son yazılı bildirimin alınmasından otuz (30) gün sonra yürürlüğe girecektir.

 

 

 

Tacikistan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’nın sosyal medyadaki resmi sayfaları:

Facebook’tayız : www.facebook.com/mfa.tj​

Twitter’dayız : twitter.com/MOFA_Tajikistan​

Instagram’dayız : instagram.com/mfa_tjk​

İtalya

kaynak:https://mfa.tj/en/main/view/14917/tajikistan-and-italy-signed-an-agreement-on-the-exemption-of-visa-requirements-for-holders-of-diplomatic-passports

 

REKLAM ALANI